Splňte si svoje sny
Voľnosť a sloboda, kdekoľvek a kedykoľvek. Toto je dôvod prečo vlastniť originálny autostan AutoHome™.
Pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať prírodu a cestovanie ponúkajú autostany AutoHome™ najvyššiu
kvalitu testovanú po desaťročia na celom svete.ALSS: Samooporná konštrukcia, ktorá bola vyvinutá ako Automatický rebríkový zabezpečovací systém.

Stany s bočným otváraním boli v minulosti ťažko ovládateľné a aj nestabilné. Autohome preto vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam vyvinul Automatický rebríkový zabezpečovací systém (ALSS), ktorý vytvára samoopornú konštrukciu. Stan tak nie je potrebené ničím podopierať, o všetko sa automaticky postará rebrík. Rebrík je na pevno prichytený k stanu, čím je zabezpečená stabilita v akýchkoľvek poveternostných podmienkach.

TECHNICKÉ RIEŠENIA POSLEDNEJ GENERÁCIE

Na rozdiel od tradičných stanov, Overland štandardne obsahuje mnohé praktické vylepšenia zabezpečujúce pohodlie a komfort aj tých najťažších podmienkach, či už kempujete v púšti alebo v horách. Kemping je pohodlný!
Overland sa pripevňuje na auto prípadne vlečku štandardným strešným nosičom.Skladacia základňa má špeciálne silné kovové kanáliky, ktoré zaisťujú stabilitu ako aj odolnosť rozloženého stanu.Rebrík má jednoduchú zabezpečovaciu poistku, ktorá umožňuje pohodlné rozloženie a nastavenie aj za šera alebo v noci.Vnútorné podpery sú obalené do látky, aby sa tak v stane zamedzilo kondenzácii.


Všetky dvere a okná sú štandardne vybavené aj priesvitnými ochrannými sieťkami proti hmyzu. Tie sa uchytávajú zipsom.


Stan má dve odkladacie vrecká na vnútorných stranách. Sú výborné na uloženie osobných vecí, ktoré sú vždy po ruke.


Rebrík je rýcho zložený a uskladnený pod silným PVC obalom. Nezaberá tak miesto v batožinovom priestore auta.


Dvere stanu je možné zrolovať prípadne z nich vytvoriť menšiu markízu ich podoprením dvoma kovovými podperami.

UHLÍKOVÁ
BORDOVÁ
SAFARI

Vysokokvalitná 420 gramová látka. Vodotesná a dýchteľná vďaka svojmu zloženiu: 50% bavlna a 50% akryl.OVERCAMP: MALÝ PRI CESTOVANÍ, PRIESTRANNÝ PRI ROZLOŽENÍ

Pri zatvorení vyzerá auto stan Overcamp ako malý strešný box. Povrchový obal je prichytený elastickým lanom. Obal sa skladá veľmi jednoducho a je vyrobený z pevného PVC materiálu. Zabezpečuje tým dobrú ochranu počas cestovania. Overcamp má jednoduché a rýchle otváranie a zatváranie - ako kniha.


1:  Látka je vytvorená z 50% bavlny a 50% akrylu. Je vodotesná, odolná voči oroseniu a vzniku pliesní. Látka drží svoj tvar a poskytuje dobrú ventiláciu. Neudržiava horúčavu.

2:  Viacvrstvová podlaha. Laminátové drevo kompletne obalené do plastického materiálu. Je vodotesné, odolné voči plesni a nestráca svoj tvar.

3:  Hrubý penový matrac, odnímateľná plachta s dvoma alebo štyrmi vankúšmi. Elastický materiál pod matracom pre zvýšenú ochranu.

4:  Silný nezávislý rebrík, výškovo nastaviteľný.

5:  Okná majú sieťku proti hmyzu. Kryty so zatváraním na zips vytvárajú užitočné okenice.

6:  Pomocné lanká umožňujú otvorenie okien z vnútra.

7:  Systém na odvádzanie vody.

8:  Dve vnútorné úložné vrecká.

9:  Dva vetracie otvory.

10:  Ochranné sieťky proti hmyzu, môžu sa jednoducho zrolovať alebo zazipsovať.

11:  Veľké dvere, ktoré sa zatvárajú dvoma vertikálnymi zipsami a jedným horizontálnym zipsom na spodku. Dve podporné tyče sú určené na držanie dverí a vytvorenie markízy.

12:  Systém otvárania je vyrobené na dlhoročné používanie bez potreby údržby.
AIR-CAMPING: OTVORENÝ BEHOM MINÚTY, KOMFORT NA PRVOM MIESTE

Strecha a steny sú vyrobené z ťažkej tkaniny 420g/m2 (50% bavlna, 50% akrylové tkaniny), ktorá je vodotesná, priedušná a odolná proti hnilobe. Pri styku s vodou väzba tkaniny napučí a zahusťuje sa, na švoch otvory vytvorené ihlami napučiavajú a tesnia rovnako ako nite použité pre šitie.

Farby sú používané od roku 1959 z veľmi praktických dôvodov: zníženie množstva svetla filtrovaného prostredníctvom stredne šedej na strechách a tmavo modrej na stranách.

Základové dosky stanu sú vyrobené z topoľovej preglejky, ktorá je vďaka svojim dlhým vláknam veľmi pružná a odolná. Táto 12mm silná preglejka bola vyvinutá špeciálne na tento účel. Rôzne vrstvy sú spojené dohromady metódou krížového prekrývania dreva aby mal výrobok jedinečné vlastnosti. Na ochranu stanovej základne zvonku aj zvnútra sú použité dva 0,3mm hrubé laminátové listy upravované pod vysokým tlakom. Preglejka má teda dvojitú ochranu: je vodotesná a odpudzuje vodu vonku i vo vnútri, neabsorbuje vlhkosť, nekrúti sa a zabraňuje tvorbe škodlivých plesní.Montážne úchyty na spodku základne a zaisťovacie svorky umožňujú rýchlu inštaláciu stanu na akýkoľvek strešný nosič alebo stojan, a tiež umožní prispôsobiť systém na Standard alebo Explorer verziu. Exkluzívny závesný systém umožňuje "uzamknúť" dve polovice stanovej základne dohromady.


Dodávané podpery vám umožňujú vytvoriť nad vchodom stanu praktickú markízu.


Stan má dvojité otváranie: vstup je možný z prednej aj zadnej strany.Dva pripojené popruhy so sponami udržia stan zavretý a kompaktný aj keby boli vo vnútri stanu ponechané spacáky alebo deky.


Odnímateľné vnútorné elastické šnúry (sú súčasťou dodávky) zabezpečia aby bolo skladanie látky stanu oveľa jednoduchšie.

Pri používaní rozloženého stanu bráni automatický blokovací mechanizmus rebríku pri lezení skĺznuť a umožňuje používať stan na nerovnom teréne a na hladkých alebo klzkých asfaltoch alebo chodníkoch. Rebrík je vyrobený z hliníka s oceľovými výstuhami a je nastaviteľný až do výšky 2,30m.© 2007 TECHnode, s.r.o. - Oficiálny dovozca výrobkov Autohome pre Slovensko